Dieta głodówkowa

|  
(0 votes)

Dieta głodówkowa

Groźna dla zdrowia dieta głodówkowa

Jeśli zdecydujesz się aby odchudzać się na własną rękę pamiętaj, że diety głodówkowe, które od lat królują na żywieniowej liście przebojów nie będą do końca dobrym rozwiązaniem. W warunkach zbyt niskiej podaży kalorii i składników odżywczych uruchamiane są przez organizm specyficzne mechanizmy obronne. Oczywiście początkowo efekty napawają optymizmem. Chudniesz w zawrotnym tempie np. 3 kg tygodniowo. Po pewnym czasie organizm orientuje się „co jest grane” i zaczyna przełączać się na tryb oszczędny nie chcąc doprowadzić organizmu do śmierci głodowej. Nagle zamiast spalać kalorie, intensywnie je kumuluje w postaci tkanki tłuszczowej niszcząc w zamian cenną dla organizmu tkankę mięśniową. To nie wszystko. Zaczynasz czuć, że brak Ci sił, pojawia się coraz gorsze samopoczucie, a ciało wcale nie wygląda tak atrakcyjnie jak byś tego chciał. Ograniczenie takich produktów jak nabiał, mięso, produkty zbożowe i bazowanie na samych warzywach i owocach jest dozwolone, ale pamiętaj że diety tego typu można stosować od czasu do czasu i nie powinny trwać dłużej niż kilka dni ze względu na ich niefizjologiczność.

Autorem tego tekstu i kilku innych artykułów poświęconych diecie i zdrowemu odżywianiu jest Anna Zielińska - magister dietetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studiowała również zdrowie publiczne na Syddansk Universitet w Danii poszerzając swoją wiedzę z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Przeciwniczka stosowania nieracjonalnych diet, uczących nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Pasjonatka zdrowego żywienia. Więcej informacji: zielinska.dobrydietetyk.pl/

Written By:

Anna Zielińska
mgr Anna Zielińska, dietetyk 
Poradnia Dobry Dietetyk w Chorzowie
ul. Szczecińska 10,
Więcej informacji: zielinska.dobrydietetyk.pl/
 
Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media