CONFASHION jesień zima 2016/17

  • wtorek, 27 wrzesień 2016 00:00
|  
(0 votes)

Odważne zestawienia wzorów i kolorów, a także zabawa formą i trendami to znaki rozpoznawcze marki. Confashion idzie pod prąd: najnowsza kolekcja NEVER ENOUGH pełna jest barw przeciwstawiających się jesienno-zimowej szarości.

NEVER ENOUGH to dowód, że mnogość kolorów i motywów w kolekcji nie ogranicza, a daje jeszcze więcej możliwości do stylizacji. Dzieje się tu naprawdę sporo –popkulturowe motywy barwnych tatuaży mieszają się z inspiracjami japońskimi, łączą się printy, kolory, fasony. Właściwie zestawione elementy sprawiają, że chcemy jeszcze więcej. W sezonie jesień-zima 2016/17 projektantka Kinga Król śmiało odwołuje się do japońskiej estetyki harajuku nie tylko w samych ubraniach (obok oryginalnych połączeń kolorów, znajdziemy też w kolekcji japonizujące sylwetki i detale), ale również w stylizacjach i oprawie sesji zdjęciowej.

Bazą do autorskich printów stały się kolorowe tatuaże – te, które znamy z filmów, teledysków, zdjęć. Niektóre symboliczne motywy niosą ze sobą dodatkowe znaczenie, inne - jak charakterystyczny jednorożec - są raczej mrugnięciem okiem w stronę popkulturowych znaczeń i kodów. Tatuażowe wzory na tle przypominających skórę odcieni różu i beżu wyglądają niezwykle autentycznie; przeskalowane pozostają oryginalnymi, barwnymi plamami. Cieliste kolory są nie tylko tłem, ale i mocnym punktem kolekcji. Znajdziemy tu między innymi oversizeowy, jasnoróżowy płaszcz oraz szeroką kurtkę w odcieniu camelowego beżu. Pojawiają się też zielenie, granaty, odcienie żółtego i niebieskiego. Całość zamyka ponadczasowa czerń. Projektantka idzie jeszcze dalej – graficzne, tatuażowe motywy zestawia z modną w tym sezonie kratą w kilku wersjach kolorystycznych. W nowej odsłonie wracają też znane z poprzednich kolekcji plisy z cieniowanymi nadrukami, łączone z gładkimi tkaninami.

W kolekcji równie istotne są formy i detale: oversize łączy się z dopasowanymi, sylwetkami, lekkości dodają odpowiednio wyważone wycięcia. Lureksowe sznurki raz służą jako ramiączka w modnej, warstwowej stylizacji, innym razem - ozdoba prostej sukienki. Projektantka nie zapomniała też o akcesoriach. Charakterystyczne printy zostały przeniesione nie tylko na ogromne torby, ale również duże zwiewne chusty. A te idealnie łączą się zarówno z kolorowymi sukienkami, jak i prostymi płaszczami. Całość, niczym japońskie ulice dzielnicy Harajuku, pełna jest kolorów i energii. Właściwie dobrane elementy sprawiają, że poszczególne wzory, barwy i fasony, łączy się z niezwykłą lekkością. I ciągle szukamy nowych rozwiązań – bo nigdy nie jest ich za dużo.

Poniżej wybrane projekty ze sklepów internetowych ¦ SHOWROOM ¦ MOSTRAMI

Gdzie kupicie projekty Confashion ? Sklep / Shop : ¦ SHOWROOM ¦ MOSTRAMI

Kolekcja Confashion wiosna - lato 2016

 

INFORMACJE DODATKOWE:

CONFASHION to polska, niezależna marka stworzona i prowadzona przez projektantkę Kingę Król i Grażynę Epting. Fundamentem i wyznacznikiem jest dzianina, której ogromne możliwości wykorzystania, stały się inspiracją do projektowania unikalnych ubrań z najwyższej jakości surowców. Ubranie nie tworzy osobowości, ale ją pokazuje, przekazuje informacje, o tym kim jesteśmy i kim chcemy być. Staje się znakiem identyfikacji wizualnej, a przede wszystkim narzędziem ekspresji i komunikacji.
 

ENGLISH: CONFASHION established a style which is an original combination of strong colors, precision of cutting lines, contemporary techniques with creative imagination of the designer who has an artistic education.Brand’s collections are dedicated to women who like to stand out from the crowd without sacrificing their elegance. Projects often contain an additional message within, e.g. in the form of references to the visual arts or social topics (Braille alphabet, the craze for tattoos, a modern interpretation of Polish folklore). Exclusive, multi-colored printing, laser-cut printed pleats, modern approach to knitwear and simple, timeless forms decide about CONFASHION’s distinctiveness. It is a brand which lets itself express in an unique way.

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe należące do marki Confashion.

Zdjęcia: Anna Cywińska, Modelka: Edyta Konca | EC Management, Makijaż: Paulina Kurowiak, Fryzura: Dariusz Madej

Gdzie kupicie projekty Confashion ? Sklep / Shop : ¦ SHOWROOM ¦ MOSTRAMI

Media