Free Spirit od Cardio Bunny

  • środa, 09 listopad 2016 00:00
|  
(0 votes)

Główną inspiracją dla kolekcji Free Spirit była idea wolności, nonkonformizmu i kreatywności. Kobieta Cardio Bunny jest wolnym duchem – jest młoda niezależnie od wieku, silna i zdecydowana, dąży do wytyczonych celów. Wolnym duchem, który zainspirował markę szczególnie, jest Georgia O’Keeffe – amerykańska malarka, której obraz „White Flower” jest najdrożej sprzedanym na aukcji obrazem autorstwa kobiety.

Obraz „White lower” jest częścią cyklu malarskiego z lat dwudziestych, który Georgia stworzyła skupiając się głównie na kwiatach, przedstawionych w bardzo dużym powiększeniu. Właśnie ten cykl zainspirował markę do stworzenia nowego kwiatowego

wzoru, który jest głównym elementem najnowszej kolekcji Free Spirit. Georgia O’Keefee jako jedna z najwybitniejszych malarek modernistycznych XX wieku, jest dla marki Cardio Bunny przykładem kobiety wolnej, niezależnej i odważnej. Jak sama o sobie kiedyś powiedziała, należy do najwybitniejszych malarzy wszechczasów, a jej prace należą obecnie do najdroższych obrazów na świecie. Jej pewność siebie, wiara we własny talent i niezłomność stanowi dla nas przykład „wolnego ducha” - kobiety, która była wzorem dla Cardio Bunny przy tworzeniu najnowszej kolekcji.

Kolekcja Free Spirit została stworzona z myślą o kobietach, które aktywnie biegają – większość funkcjonalności nowych dzianin i tkanin została wybrana specjalnie do tego sportu. Tak samo nowe modele i konstrukcje – bluzki z ocieplanymi rękawiczkami, legginsy z elastyczną gumką zakładane na stopę, kieszonki i suwaki w bluzkach – podnoszą komfort codziennego treningu, zapewniają stabilność i odpowiednią temperaturę ciała. 

Wychodząc naprzeciw różnorodności budowy kobiety, wprowadzone zostały dwie długości legginsów: dla kobiet niższych i wyższych. Bluzki sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających kobiet, które chcą łączyć wygodę podczas biegu z najwyższą jakością wykonania i oryginalnym wzornictwem. Zostały wykonane z włoskich dzianin z certyfikatem jakości OEKO-TEX, które podczas treningu oddychają i wchłaniają wilgoć. Są też przyjazne dla środowiska - posiadają certyfikat SensitiveEcoSystem. W legginsach po raz kolejny została użyta apretura ITOFINISH KELP, która aktywnie walczy z cellulitem dzięki zawartości japońskich alg morskich. Apretura wygładza skórę i powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Innowacją w obecnej kolekcji jest pojawienie się apretury również w kolorze fioletowym, który oprócz kwiatów jest głównym motywem w tej kolekcji.

Nie czekaj i dołącz do nas już dziś - #futureisfeminine

INFORMACJE DODATKOWE:

Zdjęcia i materiały prasowe pochodzą od właściciela marki Cardio Bunny.