CONFASHION SS17

  • poniedziałek, 22 maj 2017 00:00
|  
(0 votes)

Z pokazu w Nowym Jorku na polskie ulice. Najnowsza kolekcja Confashion, która swoją premierę miała podczas Polish Fashion Week NYC na Manhattanie, dostępna jest w Polsce.


Transform to nostalgiczna refleksja nad zmianą, łączeniem starego z nowym i tworzeniem rzeczywistości od podstaw. Do powstania kolekcji, główną inspiracją były prace Anny Pol – graficzki i malarki z Poznania. Jej kolaże ukazują to, co nieuchronnie przestaje istnieć - koralowce i topniejące lodowce, lub tworzą nowy świat syntetycznych, zgeometryzowanych roślin. Dzięki graficznej modyfikacji projektantki Kingi Król - przetworzeniu na printy i wykorzystaniu na ubraniach, kolaże wprowadzane są w nowy ekosystem - ulice miast.

Prezentowana w Nowym Jorku kolekcja Transform, to pochwała dla działania, dynamiki i ruchu, która mimo nostalgicznego nastroju jest bardzo nowoczesna i miejska. Ulice odzwierciedlają ekspresyjne, wielokolorowe printy. Jaskrawa fuksja i zimny błękit oraz czarno-białe desenie stanowią mocną bazę kolorystyczną kolekcji. Wykorzystane tkaniny oraz kroje ubrań odpowiadają potrzebom mieszkanek miast. Królują tu wygodne w noszeniu bawełny i wiskozy. Koszule, haftowane szerokie spodnie, lekkie T-shirty i oversizowe sukienki. W kolekcji nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla marki plis. Zwiewne spódnice i sukienki, w tym sezonie, zaprezentowane zostały zarówno w wersji midi jak i maxi. Zestawione ze sportowymi butami zyskują luz i codziennych charakter. Całość kolekcji dopełniają akcesoria. Kolaże-printy przeniesione zostały również na pojemne torby oraz ogromne, jedwabne chusty.

Najnowsza kolekcja Confashion, pełna emocji i kolorów, odzwierciedla ducha wielkich miast. Ubrania, tak jak ulice, podlegają codziennym procesom transformacji, zmieniając się zależnie od natury kobiet, które je noszą. To one interpretują i ożywiają projekty stworzone przez projektantkę.  

Gdzie kupicie projekty Confashion ? Sklep / Shop : ¦ SHOWROOM ¦ MOSTRAMI

Kolekcja Confashion wiosna - lato 2017

INFORMACJE DODATKOWE:

CONFASHION to polska, niezależna marka stworzona i prowadzona przez projektantkę Kingę Król i Grażynę Epting. Fundamentem i wyznacznikiem jest dzianina, której ogromne możliwości wykorzystania, stały się inspiracją do projektowania unikalnych ubrań z najwyższej jakości surowców. Ubranie nie tworzy osobowości, ale ją pokazuje, przekazuje informacje, o tym kim jesteśmy i kim chcemy być. Staje się znakiem identyfikacji wizualnej, a przede wszystkim narzędziem ekspresji i komunikacji.

ENGLISH: CONFASHION established a style which is an original combination of strong colors, precision of cutting lines, contemporary techniques with creative imagination of the designer who has an artistic education.Brand’s collections are dedicated to women who like to stand out from the crowd without sacrificing their elegance. Projects often contain an additional message within, e.g. in the form of references to the visual arts or social topics (Braille alphabet, the craze for tattoos, a modern interpretation of Polish folklore). Exclusive, multi-colored printing, laser-cut printed pleats, modern approach to knitwear and simple, timeless forms decide about CONFASHION’s distinctiveness. It is a brand which lets itself express in an unique way.

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe należące do marki Confashion.

Zdjęcia: Anna Cywińska, Modelka: Maria Kompf, MUA: Paulina Kurowiak

Gdzie kupicie projekty Confashion ? Sklep / Shop : ¦ SHOWROOM ¦ MOSTRAMI

Media