Sztuka historyczna inspiracją mody

  • wtorek, 02 luty 2016 00:00
|  
(0 votes)

Nowa kolekcja specjalna została zainspirowana archiwami muzeum, a jej premiera będzie miałą miejsce w czwartek, 7 kwietnia 2016 i połączona będzie z otwarciem gorąco oczekiwanej wystawy - FASHION FORWARD. TROIS SIÈCLES DE MODE (1715-2015). H & M ma zaszczyt ujawnić również, że twarzą kampanii będzie dyrektor artystyczny Julia Restoin Roitfeld. "Jestem zaszczycona, że mogę być ambasadorką tego wyjątkowego projektu. Myślę, że idea tworzenia kolekcji inspirowanej historią sztuki i mody jest genialna. Zwłaszcza, że składa się z innowacyjnych i trwałych materiałów, które są przyszłością mody." -mówi Julia.

Aby znaleźć inspirację zespół projektantów H & M ściśle współpracuje z muzeum, zagłębiając się w ich archiwalnych kolekcjach mody, jak również pracach takich artystów jak: Gustave Moreau. Wynikiem tej pracy jest efektowna linia nowoczesnych kreacji z nostalgicznym urokiem estetyki i spuścizny historycznej.

H & M będzie wyłącznym sponsorem zbliżającej się wystawy, która obejmie wybrane kolekcje z archiwum H & M, w tym z pierwsze w historii H&M projekty pochodzące ze współpracy z Karl Lagerfeldem w 2004 roku.

Kompletna kolekcja składająca się z odzieży i akcesoriów dla kobiet, będą dostępne od czwartku 7 kwietnia w około 180 sklepach na całym świecie oraz w Internecie.

INFORMACJE DODATKOWE:

Zdjęcia i materiały prasowe pochodzą od właściciela marki H&M.

Media