Nowe oblicze codzienności

  • środa, 08 marzec 2017 00:00
|  
(0 votes)

Sezon wiosenny marka Reserved otwiera mocnym uderzeniem, jakim są oryginalne fotografie słynnego fotografa Maćka Kobielskiego. Kolekcja SS 2017 w jego obiektywie jest z jednej strony awangardowa, z drugiej naturalna, osadzona bardzo blisko codzienności.

Dresy, mroczny glamour, casual i militaria to tylko niektóre elementy jakie pojawiają się w ekstrawaganckiej kampanii Reserved. Fotografie ukazują to, co od lat jest wyznacznikiem stylu marki, ale tym razem w sposób wzbogacony o odrobinę awangardy. W stylizacjach króluje normcore, czyli ekstremalna zwyczajność. Mocny akcent sportowy styka się z elementami zapożyczonymi z buduaru, a w kolekcji męskiej, ze stylem militarnym. Alternatywni modele i estetyka „bez retuszu” doskonale eksponują oryginalną koncepcję projektantów. Taki pomysł na kolekcję i kampanię, to nawiązanie do makro-trendu jakim jest naturalność, autentyzm i bunt przeciwko zmanipulowanej rzeczywistości mediów społecznościowych.

W projektach z nowej kolekcji odnajdziemy echo najważniejszych tendencji sezonu. Piżamy, sukienki-halki i dresy grają główną rolę w linii damskiej, ale nie brakuje też koszulowej bawełny, płaszczy w stylu retro, koronek i interesujących fasonów. Pojawiają się między innymi ubrania typu „dwa w jednym” np. swetry z falbankami imitującymi koszule, dwuwarstwowe topy, czy dresowe bluzy z doszytymi spódnicami. To samo szaleństwo charakteryzuje męską odsłonę kolekcji, która czerpie z ulicznych subkultur, świata militariów i zwyczajności. Klasyczne błękitne koszule pojawiają się w niej tak samo często jak podarte dżinsy, czy sprane drelichowe kurtki. Męska linia zdecydowanie stawia na swobodę, luz i indywidualizm w stylizacjach.

Reserved w sezonie SS 2017 szuka modowej awangardy tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa: na ulicy małego miasteczka, w podwórkach blokowisk, przedwojennym kufrze z koronkami. W wizji projektantów sezon należy do odważnych i lubiących siebie. Nie ma już wyraźnego podziału na to co kobiece a co męskie, a granice między dobrym smakiem a złym gustem są płynne. W modzie nadszedł czas na autentyzm i indywidualizm, który nie zna granic.

INFORMACJE DODATKOWE:

RESERVED to marka modowa, której kolekcje dostępne są w 12 europejskich krajach oraz w 5 państwach na Bliskim Wschodzie. Oferujemy nowoczesne projekty inspirowane modą ze światowych wybiegów. Zarówno odważne propozycje naszych projektantów jak i ubrania z linii na co dzień, od lat cieszą się popularnością i zaufaniem. Wszystkie ubrania szyte są z materiałów wysokiej jakości w linii damskiej i męskiej. Najnowsze kolekcje oraz wiele cennych informacji znajdziesz na naszej stronie WWW.RESERVED.COM

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe pochodzące od właściciela marki. Zdjęcia sesji "Nowe oblicze codzienności" : fotograf: Maciek Kobielski | Warsaw Creatives, stylizacja: Karin Smeds | Link Details, makijaż: Wilson | Warsaw Creatives, fryzury: Michał Bielecki | Warsaw Creatives, scenografia: Anna Szczęsna, modelki: Amanda Murphy | IMG, Annely Bouma | Viva, Zofia Wrobel | Gaga Models , modele: Jaco van den Hoven | Kult Models, Simone Lini | AMQ, art director: Adam Babinek , marketing director: Agnieszka Łabuszewska, produkcja sesji: Warsaw Creatives

Media